O lektorech výcviku

Jan Hruška se s tématem Spirální Dynamiky setkal na výcviku koučů a rozhodl se, že podpoří její rozšíření u nás.  Je žákem  jednoho ze spoluautorů autorů teorie Dona Becka, je členem CHE – Centre of Human Emergence a dlouhodobě spolupracuje s Christopherem Cookem, který je jeho mentorem v projektech zaměřených na rozvoj a podporu integrálního myšlení v prostředí firem a organizací. Podrobný profil – Jan Hruška

Christopher Cooke je zakladatelem a společníkem 5deepintegral.  Je senior-manažerem, konzultantem, koučem, poradcem, lektorem s více než dvacetiletou zkušeností v propagování a podpoře osobní a organizační změny.

V současnosti jeho aktivity probíhají především ve Velké Británii, Švýcarsku, Spojených státech a Austrálii. Christopher Cooke pracoval v posledních 10 letech jako master practitioner SDi (nejvyšší kvalifikace v oblasti aplikované Spirální integrální dynamiky) a stěžejní člen organizace Spiral Dynamics Group (Texas), s jejíž činností je 5 Deep úzce spjato. Výsledkem spolupráce bylo, že 5 Deep prosadila špičkové aplikace na poli Spirální integrální dynamiky, včetně systému onlinePeople SCAN a tzv. Foccals – sítě aktivních propagátorů a praktiků v oblasti rozvoje Integrálního myšlení, kteří ve svých regionech zakládají centra pro rozvoj a využívání tohoto přístupu (pozn.: dobrou zprávou je, že kromě USA, Nového Zélandu, Německa, Holandska, Švýcarska a Anglie nové „ohnisko“ vzniklo v roce 2009 i v České republice).

Christopher se podílí na velkém množství iniciativ, mezi něž patří i důležitá role poradce celosvětové sítě Whole System Thinking a Change expertise. Christopherova práce ve Spirální integrální dynamice byla oceněna cenou Clare W Gravese za „Etický a inovativní management“ v Texasu, v květnu 2003. V roce 2001 byl oceněn za „Vynikající práci na obnovu společnosti“.

Aktuální i minulé projekty zahrnují spolupráci s Blízkým Východem i s klienty, jejichž seznam obsahuje například Metropolitní policii v Londýně (Velká Británie), metodistickou nemocnici (Texas Medical Center, USA), Dubaj Properties (Dubaj Holdings), Hearthstone Homes (USA), Zimmer AG (Švýcarsko), Kimberely Clark (Kolumbie), a N.A.S.A (USA)…

Integrální myšlení:
Myšlení a chování v souladu s hodnotovými systémy a to jak vlastními, našich blízkých, zaměstnanců našich firem – případně členů celé společnosti.
K praktickým projevům Integrálnímu myšlení patří i schopnost nastavování „životních podmínek“ lidí ve svém okolí tak, aby se hodnotové systémy na všech úrovních mohly přirozeně rozvíjet.